Ημερομηνία: 21/11/2011
Τίτλος: Πραγματοποιήθηκε σε εορταστική ατμόσφαιρα η τελετή απονομής πτυχίων στους αποφοιτούντες των προγραμμάτων προπτυχιακών και μεταπτυχιακών σπουδών του Τμήματος
Περιγραφή: Την Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2011, πραγματοποιήθηκε σε εορταστική ατμόσφαιρα η τελετή απονομής πτυχίων στους αποφοιτούντες φοιτητές των προγραμμάτων προπτυχιακών και μεταπτυχιακών σπουδών του Τμήματος. Τους νέους αποφοίτους προσφώνησαν ο Κοσμήτορας της Πολυτεχνικής Σχολής, Καθηγητής Παντολέων Σκάγιαννης, και ο Αναπληρωτής Πρόεδρος και Διευθυντής Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος, Αναπληρωτής Καθηγητής Νίκος Πελεκάσης. Στην τελετή απονεμήθηκαν δέκα διπλώματα μηχανολόγου μηχανικού και επτά μεταπτυχιακά διπλώματα ειδίκευσης. Οι νέοι απόφοιτοι του προπτυχιακού προγράμματος σπουδών είναι οι: 1) Αργύρης Κωνσταντίνος του Γεωργίου, 2) Βαλατσός Κωνσταντίνος του Νικολάου, 3) Γίδαρης Χρήστος του Ευαγγέλου, 4) Γουμενόπουλος Ιωάννης του Δημητρίου, 5) Ζήση Ζωή του Σωτηρίου, 6) Ζιούλης Ιωσήφ-Άγγελος του Δημητρίου, 7) Κόκκας Ανδρέας του Νικολάου, 8) Κοντογεωργάκης Χριστόφορος του Μιχαήλ, 9) Τακούμης Κωνσταντίνος του Γεωργίου, και 10) Τέλλιος Αθανάσιος του Βαΐου. Το όρκο διάβασε ο Κωνσταντίνος Τακούμης, ο οποίος συγκέντρωσε τον υψηλότερο βαθμό αποφοίτησης. Οι νέοι απόφοιτοι του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών είναι οι: 1) Ανδριανέσης Παναγιώτης, 2) Κουτάντου Ειρήνη, 3) Μανιού Αριστέα, 4) Παπαλος Ευάγγελος, 5) Σάκκα Ξανθούλα, 6) Τζαμτζής Δημήτριος, και 7) Τζανής Κωνσταντίνος. Το όρκο διάβασε ο Παναγιώτης Ανδριανέσης ο οποίος συγκέντρωσε τον υψηλότερο βαθμό αποφοίτησης. Με την αποφοίτηση των 17 φοιτητών, ο συνολικός αριθμός των αποφοίτων του Τμήματος ανέρχεται σε 466, για το Πρόγραμμα Προπτυχιακών Σπουδών, και 223, για το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών.
Link1: Φωτογραφίες από την τελετή απονομής πτυχίων